חשיפה מלאה: ה-UTV של CAT


לפני כחודש דיווחנו כאן לראשונה על תוכניות קטרפילר, יצרנית הציוד המכני ההנדסי הגדולה בעולם, להיכנס אל תחום רכבי העבודה (UTV – מלשון utility vehicle). למעשה כבר אז פורסמו רוב הפרטים מסביב למהלך המעניין, בראשם החיבור עם מומחית רכבי ה-UTV האמריקאית Textron Specialized Vehicles Inc, שתייצר את כלי הרכב עבור קטרפילר במפעלה שבמינסוטה, וההשארה הכמעט וודאית כי מדובר ברכב לעבודה קשה ולא ברכב פנאי או ספורט אופנתי.

זה עתה פורסמו הפרטים המלאים אודות רכבי העבודה החדשים של קטרפילר, יחד עם קביעת מועד לתחילת השיווק – קיץ 2018. רכבי ה-UTV ישווקו באמצעות רשת סוכני קטרפילר ברחבי העולם, כציוד משלים וכאופציה נוספת עבור לקוחות החברה, הנדרשים לרכב דומה לצורך ביצוע עבודות שונות וניוד באתרי עבודות של ציוד מכני הנדסי.

קטרפילר מציינת את כניסתה לעולם רכבי העבודה עם שני דגמים – שניהם עם שורת מושבים אחת ומיועדים להוביל נהג ונוסע, יחד עם ציוד בארגז, וכצפוי – שניהם מיועדים לעבוד קשה ולשמש ככלי עזר וניוד באתרי עבודה שונים, כמו גם במגזרי החקלאות. Cat CUV82 מונע באמצעות מנוע בנזין 3-צילינדרי בנפח 800 סמ"ק בקירוב מתוצרת Chery הסינית, המייצר 50 כ"ס. כלי זה מסוגל להגיע למהירות נסיעה מרבית של למעלה מ-70 קמ"ש כאשר אופציית נעילה מאפשרת לקבוע את מהירות הנסיעה המרבית ל-40 קמ"ש, על ידי בעלי הכלי. Cat CUV102D מצויד במנוע דיזל – 3-צילינדרי אף הוא – אך בנפח 1,000 סמ"ק בקירוב המיוצר על ידי Kohler, המייצר 25 כ"ס. דגם זה מוגבל למהירות נסיעה מרבית של כ-40 קמ"ש.

שני הדגמים מוצעים עם מפרט טכני דומה, הכולל בין היתר מתלים נפרדים לכל גלגל, הינע כפול לפי דרישה, מצב Lo ו-High ואפשרות לנעילת דיפרנציאלים במצב Lo. כושר ההעמסה בשני הכלים הוא כ-450 ק"ג בארגז וכושר הגרירה עומד על למעלה מ-900 ק"ג.
בקטרפילר מדגישים כי התכנון של רכבי ה-UTV החדשים הוא שלהם, עם העזרה והגיבוי המקצועי של Textron, לה ניסיון רב בתחום והיא גם תייצר את הכלים עבור קטרפילר, כאמור. לדברי אנשי קטרפילר יושמו בכלים אלו אינספור הערות ובקשות מצד לקוחות הציוד הכבד של החברה, שתושאלו במשך זמן מה והתבקשו להדגיש את הנקודות החשובות לטעמם בסוג כלים כזה.
קטרפילר כבר פרסמה מחירים צפויים של הדגמים החדשים, והם צפויים להיות יקרים במעט מהמקובל בסגמנט: Cat CUV82 מתומחר ב-15,000$ כבסיס, וגרסת הדיזל, ה-Cat CUV102D, יעלה החל ב-16,300$ בארה"ב. זמן קצר לאחר תחילת מכירות דגמי ה-UTV החדשים של קטרפילר תוצענה גם גרסאות ארוכות, עם 2 שורות מושבים ומקום לארבעה נוסעים. בשלב הראשון ישווקו רכבי ה-UTV של קטרפילר בארה"ב ובקנדה בלבד.