שיתוף פעולה בין איווקו לפורד משאיות

הקונצרנים האיטלקי והטורקי מדווחים על חתימה על מזכר הבנות בנוגע לפיתוח עתידי משותף של קבינות וממכלולי רכב כבד נוספים

Ford Otosan, יצרנית משאיות פורד בטורקיה (שותפת שווה בין פורד האמריקאית לקונצרן Koc הטורקי) ואיווקו (IVECO), יצרנית משאיות ורכב המסחרי בבעלות פיאט, חתמו בטורינו שבאיטליה על הסכם שיתוף פעולה וחלוקת ידע ביניהן. המהלך הראשון היוצא לפועל בשת"פ זה יהיה בפיתוח משותף של קבינה למשאיות כבדות, שתשרת את שני המותגים. עלות פיתוח קבינה היא מרכיב משמעותי בעלות הפיתוח הכוללת של משאיות והמטרה היא קודם כל לחסוך בהוצאות, אך גם למקסם את הידע שכל יצרנית צברה בתחום לכדי מכלול יעיל ואיכותי יותר.

על ההסכם חתמו (משמאל לימין, בתמונה), גריט מארקס, יו"ר איווקו, לוקה סרא, נשיא חטיבת הרכב הכבד באיווקו, גובן אוזיורט, מנכ"ל פורד-אוטוסן והיידר יניגון, נשיא חטיבת הרכב בקונצרן Koc.

בעת טקס החתימה הבהירו הצדדים כי התוכניות המשותפות מדברות על פיתוח מלא של דגמים חדשים, טכנולוגיות חדשות עבור רכב כבד, ייצור חלפים ואף ייצור מנועים משותף.

איווקו נמצאת עתה במהלך תקופה של שינויים ועדכונים, כאשר המהלך עם פורד-טורקיה הוא מרכיב אחד ממנו. החברה  משתפת פעולה מאז 2022  עם חטיבת הרכב הכבד של יונדאי הקוריאנית, מהלך שאמור להניב תוצאות ראשונות בדמות שיווק משאיות כבדות מונעות בחשמל ותאי דלק שמפותחות יחד כבר ב-2028, כאשר עד כה כבר הוצגו אבות טיפוס של מסחרית ואוטובוס בטכנולוגיית תאי דלק בהאנובר (2022) ובבריסל (2023), בהתאמה.

איווקו חשפה ב-2021 תכוניות אסטרטגיות ארוכות טווח שדיברו על מחזורי מכירות של 16.5-17.5 מיליארד יורו עד 2026. עם מחזור שהסתכם ב-15.9 מיליארד יורו ב-2023 נראה שהחברה בהחלט בכיוון הנכון. החברה מעסיקה במפעלים שונים ברחבי העולם קצת יותר מ-36,000 עובדים.

בתוך כך הודיעה איווקו על מכירת חטיבת הכבאיות שלה Magirus לחברת אחזקות פרטית מאיטליה, ובכך היא יוצאת מהתחום.